Folie kablowe

Właściwe oznaczenie tras kablowych przebiegających przez rowy ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa, życia i zdrowia niezliczonej liczby osób. Wynika to oczywiście z faktu wystąpienia ewentualnych niepożądanych skutków naruszenia instalacji. Celem minimalizacji ryzyka pojawienia się tychże zjawisk trasy kablowe oznacza się w czytelny, możliwie ujednolicony sposób, ostrzegając tym samym osoby postronne o obecności okablowania.
Folie kablowe służą również profesjonalnym elektrykom – dzięki nim w razie potrzeby wykonania prac konserwacyjnych, czy też naprawczych możliwe jest szybkie ustalenie przebiegu trasy kablowej. To z kolei umożliwia trafną diagnostykę problemu i dokonanie efektywniej niezbędnych prac.
Folie kablowe możemy podzielić na kilka różnych rodzajów:
Taśmy ostrzegawcze stosowane w energetyce mają kolor niebieski i czerwony. Wykonane są zgodnie z normą N-SEP 004. Taśmy koloru niebieskiego służą do oznaczenia sieci elektrycznych o napięciu znamionowym do 1kV, natomiast kolor czerwony informuje o przebiegu linii elektrycznej o napięciu znamionowym powyżej 1kV. Do produkcji wszystkich taśm na rynku używany jest wysokiej jakości surowiec pierwotnego, dlatego też charakteryzują się one dużą odpornością mechaniczną oraz są także odporne na działanie agresywnych czynników glebowych. Na taśmach ostrzegawczych istnieje z reguły możliwość wykonania dowolnego nadruku.
Materiał używany do produkcji foli to z reguły Polietylen modyfikowany. Taśmy wytrzymują zakres  temperatur od -20 C do +60 C.
Taśmy ostrzegawcze i ostrzegawczo-lokalizacyjne stosowane w telekomunikacji są koloru pomarańczowego. W taśmach tych może być stosowana wkładka stalowa, dzięki czemu taśma pozwala na łatwe i bezpieczne zlokalizowanie trasy przebiegu linii telekomunikacyjnej.
Materiał używany do produkcji foli to z reguły Polietylen modyfikowany. Taśmy wytrzymują zakres  temperatur od -20 C do +60 C.

Folie spełniają wymagania zgodności z normą N-SEP-E-004 (2003) "Elektroenergetyczne i sygnalizacyjne linie kablowe. Projektowanie i budowa." Grubość folii jest nie mniejsza niż 0,3mm. Wykonana jest z tworzywa sztucznego, które w temperaturze 20˚C ma wydłużenie przy zerwaniu co najmniej 200%.

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Zapisz się do newslettera

Otrzymuj informację o nowościach i wyprzedażach

Możesz zrezygnować w każdej chwili. W tym celu należy odnaleźć szczegóły w naszej informacji prawnej.