Filtrowanie

Marka

Narzędzia do ściągania izolacji

Produktów: 25
Sortowanie

W ofercie naszego sklepu znajdziecie Państwo szeroki wachlarz narzędzi służących do zdejmowania izolacji, czyli jednych z podstawowych narzędzi wręcz niezbędnych w pracy profesjonalnego elektryka. Mają one za zadanie ułatwić Państwu pracę – z uwagi na szeroki wybór tego typu narzędzi na rynku z pewnością dobierzecie Państwo sprzęt idealnie dopasowany do Państwa potrzeb i oczekiwań.
Bowiem w razie stwierdzenia konieczności wymiany pewnych elementów instalacji elektrycznej ich wykorzystanie pozwala na szybkie i przede wszystkim bezpieczne przeprowadzenie prac związanych z instalacją elektryczną. Wybór narzędzi na rynku z tej kategorii jest szeroki. Po pierwsze, izolację z kabla można zdjąć przy pomocy specjalnego noża – tu jednak wymagane jest zachowanie szczególnej ostrożności, bo gdy przewody zostaną przerwane, to może to doprowadzić do powstania oporu na styku, a w skrajnych sytuacjach nawet do jego zapalenia. Dodatkowo, korzystanie z noży kablowych wyposażonych w nieruchome ostrza może spowodować zranienie się użytkownika.
Dlatego też na rynku dostępne są także narzędzia przeznaczone specjalnie do zdejmowania izolacji – można wyróżnić kilka różnych podziałów tychże sprzętów. Proponujemy Państwu następujący, a to ze względów praktycznych:
1) Ściągacz izolacji czołowy, zwany czasem ściągaczem izolacji elektrotechnicznym – można go bardzo łatwo ścisnąć zbyt mocno, dlatego polecany jest on dla nieco bardziej wprawnych użytkowników; szczególnie przydatne narzędzie w pracach na przewodach pod napięciem;
2) Ściągacz izolacji boczny – swoją popularność zawdzięcza wygodzie przy korzystaniu; wyglądem przypomina nożyczki, jednakże mechanizm ciągnięcia w bok celem zdjęcia izolacji nie jest najlepszym rozwiązaniem, a nadto w pewnych sytuacjach dobranie wolności otworu do nietypowego przewodu może przysporzyć trudności;
3) Ściągacz izolacji automatyczny – jest to z pewnością najwygodniejsze rozwiązanie, jednakże zalecamy zwrócenie uwagi na specyfikację danego modelu, abyście mieli Państwo pewność, że kupujecie przystosowany do swoich potrzeb sprzęt; cena tych narzędzi jest sporo wyższa od dwóch poprzednich grup;
Jak widać, wybór asortymentu jest szeroki. Jakimi zatem kryteriami powinniście się Państwo kierować chcąc kupić narzędzia do zdejmowania izolacji?
Po pierwsze, zalecamy przeanalizować, z jak grubymi kablami macie Państwo styczność przy wykonywaniu pracy. Modele oferowane przez wytwórców zwykle dedykowane są okablowaniu spełniającemu określone parametry.
Jako że ściągacz do izolacji jest narzędziem ręcznym, należy przy jego zakupie mieć na względzie  Ergonomia i wygoda użytkowania są zatem niezwykle istotne. Z pewnością przy długotrwałej pracy docenicie Państwo wykonanie rękojeści - ważne, aby materiał ją pokrywający zapewniał pewny chwyt, także w trudnych warunkach, np. wtedy gdy narzędzie lub dłoń są wilgotne. Wiele osób z pewnością doceni również możliwość wybrania koloru rękojeści – jeśli macie Państwo swoje preferencje w tym zakresie, to producenci wychodzą naprzeciw Państwa oczekiwaniom. Jeżeli natomiast nigdy nie zwróciliście Państwo nigdy uwagi na to kryterium wyboru, to podpowiadamy, że kolorystyka narzędzi pomaga w organizacji przestrzeni pracy i pozwala szybko odnaleźć szukane przez Państwa narzędzie podczas pracy.
W razie jakichkolwiek wątpliwości przy przeglądaniu asortymentu prosimy o kontakt. Chętnie pomożemy dopasować produkt idealny do Państwa potrzeb. Postaramy się, aby zakupiony artykuł pozwolił na usprawnienie Państwa pracy przy jednoczesnej dbałości o Państwa bezpieczeństwo przy pracy.
Przypominamy - im bardziej rozbudowany osprzęt będzie Państwu towarzyszył, tym lepiej i szybciej będziecie Państwo mogli wykonywać i realizować kolejne zlecenia. Dlatego też zalecamy naszym klientom jednoczesny zakup obejmujący narzędzia, które łącznie będą w stanie podołać Państwa codziennym zawodowym wyzwaniom. A przecież efektywność pracy to jedno z podstawowych kryteriów oceny klienta. Już sami producenci proponują wytwarzane przez siebie towary w opcjach sprzedaży w gotowych zestawach.  Przy rozważaniu zakupu narzędzi do zdejmowania izolacji jest to tym istotniejsze, że z pewnością przy realizowaniu różnych zleceń, będziecie Państwo mieli styczność z wieloma różnymi materiałami.

Loading...