Filtrowanie

Marka

Nożyce i obcinaki

Produktów: 30
Sortowanie

Nożyce i obcinaki (przeznaczone dla elektryków)
W tym dziale nasi Klienci znajdą wyjątkowo szeroką ofertę różnego rodzaju nożyczek i szczypiec, które służą do ciecia kabli oraz dodatkowo również do ściągania izolacji. Postaraliśmy się zebrać różne obcinaki do przewodów i kabli, dzięki czemu każdy elektryk znajdzie coś dla siebie. Zarówno ten kto prace instalatorskie i montażowe wykonuje w pełni profesjonalnie w ramach wykonywanego zawodu, jak i ten, który potrzebuje takiego narzędzia na użytek własny.

Szczypce do kabli generalnie nie odróżniają się niczym od obcinaków bocznych, z tą różnicą, że ich przeznaczeniem jest cięcie przewodów aluminiowych oraz miedzianych. Co bardzo istotne, są w stanie poradzić sobie z przewodami jedno lub wielożyłowymi. Dostępne w naszym sklepie nożyce i obcinaki wykonane są z wysokiej jakości materiałów, w tym stali, dzięki czemu są to narzędzia optymalnie zabezpieczone przed korozją i czynnikami atmosferycznymi. Przekłada się to wytrzymałość oraz trwałość, przez co użytkownikowi posłużą one przez bardzo długi czas. W trosce o komfort pracy zadbano także o wyprofilowanie szczęk oaz antypoślizgowy uchwyt, co pozwala na komfortową i bezpieczną pracę nawet przez wiele godzin. Wszystkie narzędzia z tej kategorii mają też wytrzymałe ząbki szczęk i solidne krawędzie tnące, co zapobiega ślizganiu się materiału i znacząco przyspiesza oraz ułatwia pracę.

Obcinaki do cięcia przewodów są przydatne przy każdych pracach wymagających przycinania końcówek przewodów, kabli i drutów. Są niezbędne np. przy usuwaniu wszelkich usterek elektrycznych, domowych napraw, ale też zwykłego majsterkowania, a przy wykonywaniu zawodu elektryka są one niezbędne. Każdy obcinak do kabli z naszej oferty to produkt najwyższej jakości, który charakteryzuje się  bardzo dużą wytrzymałością, a także odpornością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Narzędzia te mają wyprofilowane, wygodne uchwyty o ergonomicznym kształcie. Szczególnie przydadzą się przy pracach instalatorskich i montażowych.

Oferowane szczypce i obcinaki to narzędzia pochodzące z asortymentu najlepszych producentów w branży. To gwarancja znalezienia optymalnego narzędzia do zastosowania w przydomowym warsztacie, jak i profesjonalnym serwisie.

Nożyce dla elektryków często mają także dodatkowe funkcje i na rynku można spotkać takie z funkcją zaciskania w opakowaniu blisterowym. Zaznaczyć należy, że nożyce dla elektryków nadają się idealnie do prac wykonywanych w warunkach częstych zmian lokalizacji. Swoją uniwersalność zawdzięczają czterem funkcjom: obróbki na określoną długość, usuwania płaszcza, zdejmowania izolacji i zaciskania. Duże nacięcia na trzonku i drobne uzębienie umożliwiają bezproblemową obróbkę kabli bez ich wysuwania z nożyc. W określonych produktach możliwe jest usuwanie płaszcza i zdejmowanie izolacji z kabli. W odpowiednich wariantach nacięcie usytuowane za przegubem nożyc może służyć do łatwego zaciskania tulejek kablowych na żyłach o przekroju od 1 - 5 mm². Przed użyciem nożyc dla elektryków w warunkach częstej zmiany lokalizacji można mocować je w sposób ergonomiczny na pasie w praktycznym futerale ochronnym wyposażonym w element zaciskowy.

Zalet nożyc i obcinaków przeznaczonych dla profesjonalistów jest wiele, np.:
- przyjemniejsza praca z wysokiej jakości sprzętem ułatwia duże nacięcie na trzonku oraz ostrze z uzębienie uniemożliwiają wyślizgnięcie się kabla z nożyc.
- wyższa efektywność pracy powstaje, gdy nożyce posiadają funkcję obróbki kabla na określoną długość, usuwania płaszcza, zdejmowania izolacji i zaciskania a to wszystko w jednym narzędziu.
- nieskomplikowana obsługa, gdy stabilny trzonek z ergonomiczną rękojeścią posiadającą bardzo duże otwory do chwytania umożliwia jednocześnie precyzyjne obcinanie kabli o przekroju do 50 mm².
- większe bezpieczeństwo w użytkowaniu nożyc lub obcinaków zapewnia etui ochronne posiadające odpowiedni klips mocujący, dzięki któremu dane narzędzie możemy przymocować np. do specjalnego pasa dla bezpiecznego przenoszenia.

W razie jakichkolwiek wątpliwości przy przeglądaniu asortymentu prosimy o kontakt. Chętnie pomożemy dopasować produkt idealny do Państwa potrzeb. Postaramy się, aby zakupiony artykuł pozwolił na usprawnienie Państwa pracy przy jednoczesnej dbałości o Państwa bezpieczeństwo przy pracy.

Loading...