Filtrowanie

Marka

Wkrętaki

Produktów: 104
Sortowanie

Wkrętaki (przeznaczone dla elektryków)
W ofercie naszego sklepu znajdziecie Państwo szeroki wybór różnego rodzaju wkrętaków.
Na wstępie należy zaznaczyć, że każdy dobry elektryk powinien wiedzieć, że podczas instalacji oraz konserwacji wszelkich urządzeń elektrycznych bardzo istotne jest zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Szczególnie istotne jest przestrzeganie określonych reguł podczas obsługi tychże urządzeń, a poza wymaganymi kwalifikacjami w tym zakresie, podstawowym i niezbędnym warunkiem bezpieczeństwa jest posiadanie odpowiednich narzędzi. Łączenie ze sobą różnych elementów jest bardzo popularne i wygodne w pracy każdego profesjonalnego elektryka. Ten sposób montażu znajduje zastosowanie chociażby we wszelkich rodzajach gniazd elektrycznych, dlatego wkrętaki są podstawowym i często niezbędnym wyposażeniem każdego profesjonalisty.
W sklepach możemy znaleźć różne modele wkrętaków. Każda marka oferuje kilka propozycji tego narzędzia, jednak jest bardzo dużo szczegółów, na które należy zwrócić uwagę wybierając profesjonalne narzędzia.

Z pewnością należy zwrócić uwagę na sposób wykonania rękojeści, który w główniej mierze odpowiada za wygodę pracy i trwałość narzędzia. W wypadku produktów renomowanych producentów mamy najczęściej do czynienia z rękojeściami wykonanymi z dwóch materiałów. Podstawowy materiał powinien być twardy i wytrzymały. To od jego trwałości zależy wytrzymałość całego wkrętaka. Zewnętrzna część rękojeści najczęściej wykonana jest z elastomeru. Jest on najczęściej odpowiednio wyprofilowany, tak aby dobrze dopasowywał się do kształtu dłoni. Profile samej rękojeści bywają bardzo różne, w zależności od marki narzędzia.

Przy wyborze należy także zwrócić uwagę na grot, w tym jak głęboko został zatopiony w rękojeści ma ostateczne przełożenie na wytrzymałość całego narzędzia. Połączenie grota z rękojeścią odgrywa szczególną rolę podczas prac związanych z chociażby podważeniem za pomocą wkrętaka. Równie ważny jest materiał z którego wykonano grot. Najczęściej jest on zrobiony ze stali chromowo - wanadowej (CrV) lub chromowo- molibdenowej (CrMo). Obydwa te stopy sprawdzają się bardzo dobrze, jednak stal CrMo posiada zdecydowanie lepsze parametry, co czyni groty wykonane z tego materiału dużo trwalszymi. W dobrych wkrętakach końcówka grotu, która narażona jest na duże przeciążenia poddana jest hartowaniu. Zabieg ten znacząco zwiększa jej twardość i odporność na stępienie lub wykrzywienie końcówki. W niektórych wkrętakach można też spotkać dodatkową funkcją, jaką jest namagnesowana końcówka. Podstawą dobrze wykonanej pracy jest wybór najbardziej odpowiedniego dla wykonywania danej czynności wkrętaka. Należy zawsze korzystać z końcówki dopasowanej do łba śruby. Niezastosowanie tej zasady prowadzi do bardzo szybkiego zniszczenia i stępienia zarówno samego wkrętaka, jak i śruby. Odpowiedni wybór końcówki to jednak za mało. Głównym priorytetem w przypadku profesjonalnego elektryka są wkrętaki dostosowane do warunków w jakich pracuje, a więc zaopatrzone w stosowną izolację. Wkrętaki elektrotechniczne są niezbędne tam, gdzie mamy do czynienia z napięciem, które może być groźne dla zdrowia, a czasem nawet życia. Z reguły są one powleczone materiałem izolującym, który musi pokrywać także większą część samego grota. Dzięki temu elektryk może tymi wkrętakami bezpiecznie wykonywać swoją pracę przy napięciu sięgającym nawet 1000 V. Wkrętaki elektrotechniczne, których izolacja została uszkodzona, powinny być natychmiast wymienione, gdyż dalsza praca z takim uszkodzonym sprzętem grozi bardzo poważnymi konsekwencjami.

W przypadku prac, w których liczy się skrupulatność i mistrzowska precyzja, należy bezwzględnie wybrać rodzaje wkrętaków precyzyjnych. Ich małe ale bardzo wytrzymałe końcówki znakomicie sprawdzą się np. przy mniejszych naprawach. Większość z nich posiada często obrotową końcówkę, która pozwala użytkownikowi na posługiwanie się wkrętakiem jedną ręką i nie rzadko w trudno dostępnych przestrzeniach. Wybierając odpowiedni wkrętak trzeba zawsze przemyśleć swój wybór i dopasować go do specyfiki swojej pracy lub zaopatrzyć się w odpowiedni zestaw, w którym będziemy mieli do dyspozycji parę wariantów.

Loading...