Filtrowanie

Marka

Praski i zaciskarki

Produktów: 38
Sortowanie

W ofercie naszego sklepu znajdziecie Państwo szeroki asortyment prasek i zaciskarek, czyli jednych z podstawowych narzędzi wręcz niezbędnych w pracy profesjonalnego elektryka. Stosowana obecnie technika zaprasowywania łączy w sobie wiele zalet i udogodnień - przyspiesza ona bowiem położenie samej instalacji elektrycznej, a nadto obniża koszty związane z jej powstaniem.
Praski i zaciskarki to przyrządy do zaciskania złączy umożliwiają uzyskanie niezawodnego połączenia przewodu bez konieczności lutowania. Ich podstawową funkcją jest – na co sama nazwa wskazuje - zaciskanie końcówek przewodów i kabli, które np. trzeba było skrócić podczas pracy nad instalacją elektryczną.
Dzięki brakowi występującego w końcówkach lutowanych zjawiska przegrzewania się utlenionych punktów styku. To z kolei znacząco wpływa na jakość i pewność przesyłu jednocześnie ograniczając straty energii. Nie bez znaczenia są tutaj względy bezpieczeństwa - technika zaprasowywania minimalizuje ryzyko uszkodzenia aparatury oraz przewodów, wystąpienie pożaru także staje się mniej prawdopodobne.
Zasadniczy podział prasek i zaciskarek obejmuje narzędzia ręczne, hydrauliczne oraz elektryczne. Pierwsza grupa to najprostszy rodzaj, który do działania wykorzystują jedynie siłę rąk użytkownika. Zalecamy ich wybór w przypadku pracy z przewodami o niewielkim przekroju. Jeśli natomiast realizując zlecenia macie Państwo styczność z grubszymi kablami, wówczas koniecznym będzie sięgnięcie po oferujące większą precyzję praski i zaciskarki mechaniczne.
Wśród dostępnych na rynku prasek i zaciskarek można przykładowo wyróżnić te:
• do końcówek kablowych nieizolowanych,
• do końcówek konektorowych nieizolowanych,
• do końcówek rurowych,
• do końcówek tulejkowych izolowanych i nieizolowanych,
• do złączy telekomunikacyjnych modularnych,
• do złącz koncentrycznych,
• do złącz PT,
• do konektorów w złączach wielostykowych,
• do końcówek kablowych i konektorowych izolowanych.
Jak widać, wybór jest ogromny. Dodatkowo, na rynku działa wielu producentów, zatem jest nad czym zastanawiać się przy zakupie. Jakimi zatem kryteriami powinniście się Państwo kierować chcąc kupić praski i zaciskarki?
Praski i zaciskarki – jak już wspomniano - to narzędzia występujące w wariancie ręcznym. Ergonomia i wygoda użytkowania są zatem niezwykle istotne. Z pewnością przy długotrwałej pracy docenicie Państwo wykonanie rękojeści - ważne, aby materiał ją pokrywający zapewniał pewny chwyt, także w trudnych warunkach, np. wtedy gdy narzędzie lub dłoń są wilgotne. Wiele osób z pewnością doceni również możliwość wybrania koloru rękojeści – jeśli macie Państwo swoje preferencje w tym zakresie, to producenci wychodzą naprzeciw Państwa oczekiwaniom. Jeżeli natomiast nigdy nie zwróciliście Państwo nigdy uwagi na to kryterium wyboru, to podpowiadamy, że kolorystyka narzędzi pomaga w organizacji przestrzeni pracy i pozwala szybko odnaleźć szukane przez Państwa narzędzie podczas pracy.
Nasz sklep oferuje Państwu szeroki wybór prasek i zaciskarek. Mają one za zadanie ułatwić Państwu pracę – z uwagi na szeroki wybór tego typu narzędzi na rynku z pewnością dobierzecie Państwo sprzęt idealnie dopasowany do Państwa potrzeb i oczekiwań. W razie jakichkolwiek wątpliwości przy przeglądaniu asortymentu prosimy o kontakt. Chętnie pomożemy dopasować produkt idealny do Państwa potrzeb. Postaramy się, aby zakupiony artykuł pozwolił na usprawnienie Państwa pracy przy jednoczesnej dbałości o Państwa bezpieczeństwo przy pracy.
Im bardziej rozbudowany osprzęt będzie Państwu towarzyszył, tym lepiej i szybciej będziecie Państwo mogli wykonywać i realizować kolejne zlecenia. Dlatego też zalecamy naszym klientom jednoczesny zakup obejmujący narzędzia, które łącznie będą w stanie podołać Państwa codziennym zawodowym wyzwaniom. A przecież efektywność pracy to jedno z podstawowych kryteriów oceny klienta. Przy rozważaniu zakupu prasek i zaciskarek jest to tym istotniejsze, że te narzędzia będą Państwu towarzyszyć w codziennej pracy.

Loading...